Jaki bus na kampera?

Rozpoczynając swoją przygodę z przerobieniem busa na kamper van, każdy z nas ma chyba inną motywację do tego. Dla wielu jest to rozpoczęcie wspaniałej przygody, dla innych chęć zaoszczędzenia i najbardziej sensownego wydania swoich pieniędzy, a jeszcze inna część osób będzie kierowała się tym, że nikt nie zrobi tego tak dobrze jak oni. Nie ważne, który powód jest Waszym głównym motorem do działania. Ważne, że rozpoczynacie razem z nami wspaniałą przygodę jaką jest przeróbka busa na kampera. Gdy decyzja o samodzielnym przerobieniu busa jest już podjęta, rozwija się lista pytań na które trzeba odpowiedzieć aby zdecydować się na konkretne rozwiązania. 

Budowa kampera – jaki samochód wybrać?

Pierwszy krok to wybór samochodu i decyzje związane z tym, jak chcemy wyposażyć naszego busa. Zacznijmy tutaj od pierwszego parametru, czyli wielkości. Rozmiary vanów oznaczane są np. L1H1 w którym L-oznacza długość, H-wysokość, kolejne numery to coraz większy wymiar auta. Można więc wybrać kombinację, która nam pasuje najlepiej. Dzięki temu oznaczeniu możemy szybko stwierdzić jaki rozmiar busa będzie dla nas najlepszy. Wielkość samochodu zależy od tego w ile osób będziemy podróżować, czy zabieramy ze sobą zwierzęta, ile miejsc noclegowych musimy mieć w swoim vanie oraz czy chcemy w nim mieć łazienkę, toaletę i inne wyposażenie. Każdy z nas lubi przecież podróżować w inny sposób. 

Wybierając busa do budowy kampera wybierzmy samochód ciężarowy w którym możemy swobodnie stanąć wyprostowanym. Nie jest to zapewne warunek konieczny, ale mocno wpływa na komfort funkcjonowania w kamperze, szczególnie gdy chcemy podróżować dłużej lub nawet mieszkać w nim. Przy wyborze auta, warto również zwrócić uwagę na komfort jazdy w poszczególnych modelach. Każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i odczucia dlatego warto wybierając z kilku aut przejechać się nimi na jazdę próbną. Sposób prowadzenia konkretnego busa, może tutaj mieć decydujące znaczenie, a zakup auta nie jest małym kosztem. Więc cierpliwość przy zakupie może przełożyć się na późniejszy komfort podróżowania. Najczęściej wybierane samochody z przeznaczeniem na przerobienie ich na kampery to: Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Fiat Ducato, Renault Master, Renault Trafic, Volkswagen Crafter czy Ford Transit.

Jakiego busa przerobić na kampera?

Wybór busa jak najbardziej kwadratowego, tzn. takiego który charakteryzuje się prostą i dużą bryłą. Pozwala to na ustawienie łóżka w poprzek samochodu i zaplanowanie pod nim części ładunkowej. Niektóre samochody dostawcze są bardziej odpowiednie do przygód w terenie, podczas gdy inne bardziej sprzyjają mieszaniu się i biwakowaniu w mieście. Liczy się tutaj długość, ładowność i wielkość takiego samochodu. Duża część osób decydujących się na wybór samochodu do przeróbki jako swoje pierwsze auto wybiera Fiata Ducato, Citroena Jumpera i Peugeota Boxera. 

Przy samodzielnej przeróbce busa zyskujemy możliwość dopasowania wyposażenia we wnętrzu w pełni do naszych potrzeb. Całą przestrzeń w środku możemy dopasować do naszego stylu funkcjonowania i tego czego szukamy w podróżach kamperem. Przeróbkę ułatwić namo może skorzystanie z gotowych elementów Moon Box do zabudowy. Wybór używanego kampera, to również rozwiązanie na rozpoczęcie przygody z caravaningiem, ale wiąże się on z koniecznością  wydania większej kwoty pieniędzy. Co nie dla każdego jest korzystnym rozwiązaniem.

Jaki bus do przerobienia na kampera?

Wybierając busa do przerobienia, warto postawić na samochód mało eksploatowany, pamiętajcie, że samochody po leasingowe często są mocno wysłużone i sprzedawane w różnym stanie, a każdemu kupującemu zależy na jakości. Samochody wykorzystywane do codziennej pracy nie zawsze będą dobrym pomysłem. Wybierając auto do kupienia należy dokładnie obejrzeć jego stan techniczny. Zwróćcie uwagę na przebieg, historię pojazdu, ślady korozji, podłogę oraz błotniki. Samochód warto obejrzeć w towarzystwie specjalisty, szczególnie, gdy nie jesteśmy mocni w sprawach związanych z motoryzacją. Jeżeli mamy zaufaną osobę, która może nam pomóc w wyborze, skorzystajmy z jej pomocy. Jeżeli nie mamy takiej możliwość możemy zawsze posiłkować się pomocą warsztatu i skorzystać z pomocy mechanika.

Jaki samochód na kampera? Mercedes sprinter, ford transit czy inny?

Wybór samochodu to sprawa podstawowa i zależy głównie od Waszych potrzeb. Gdy już wiecie jaka wielkość pojazdu najbardziej Wam odpowiada i jakie elementy będziecie chcieli wprowadzić do Waszego vana, warto również zwrócić uwagę na takie elementy jak: ilość miejsc wpisana w dowodzie rejestracyjnym, dopuszczalna masa pojazdu, parametry silnika i napędu oraz to czy kupujemy samochód osobowy, ciężarowy czy specjalny? Wprowadzanie późniejszych zmian dotyczących ilości osób mogących podróżować w vanie może być problematyczna i często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ładowność całkowita powinna być jak najbardziej zbliżona to 3,5 t. Większa ładowność pozwoli nam na zabranie w podróż większej ilości rzeczy. Poszczególne kategorie samochodu mają również znaczenie w  przypadku wykupywania ubezpieczenia samochodu czy ograniczeń prędkości.

Decydując się na samodzielne przerobienie vana na kampera, możecie również skorzystać z gotowych elementów do zabudowy dzięki którym stworzenie bezpiecznej i komfortowej przestrzeni będzie dziecinnie proste. MOON BOX Adventure to nowoczesne i doskonałe rozwiązanie najwyższej jakości.

Komentarze (0)

Product added to wishlist