Co zabrać do kampera?

Wakacje to czas kiedy planujemy wyjazdy wakacyjne w różne miejsca. Część osób decyduje się na wyloty do popularnych miejsc, a część stawia na samodzielną podróż kamperem. Gdy jest to nasza kolejna podróż i mamy już plecak pełen doświadczeń, wiemy co spakować i co przyda nam się w tej podróży. Lecz gdy wybieramy się pierwszy raz na tego typu wyjazd, można bardzo łatwo zabrać pełno nie potrzebnych rzeczy, a zapomnieć o tych niezbędnych. Nie zależnie od tego czy wybieramy się w podróż kamperem czy kampervanem planowanie i minimalizm to dwie najważniejsze rzeczy, o których musimy pamiętać. Nie ma mowy o przydasiach i braniu rzeczy w nie ograniczonych ilościach. Każda rzecz to dodatkowe kilogramy ładunku i dodatkowa przestrzeń zajętego miejsca w czasie podróży. Więc najprościej jest spisać niezbędne wyposażenie i konieczne do zabrania rzeczy osobiste, tak powstała lista rzeczy pozwoli nam nie zapomnieć o potrzebnych przedmiotach i nie zabrać za dużo. Wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni w Twoim kamperze zapewnia Moon Box.

Co zabrać na wyjazd kamperem? Podstawowe wyposażenie 

Po pierwsze potrzebujemy podstawowego wyposażenia do spania w kamperze. Czyli pakujemy kołdry, poduszki i koce które będą nam potrzebne. Sprawa załatwiona gdy mamy możliwość wypożyczenia tego typu przedmiotów i są one na przykład już na wyposażeniu kampera z którego korzystamy. Druga sprawa to ubrania i buty, nie cała szafa i nie dużo a różnorodnie. Czyli coś na upały, zimne wieczory i deszczowe dni. Więc klapki pod prysznic i pełne buty, krótki i długi rękawek, krótkie i długie spodnie plus kurtka przeciwdeszczowa. Na większości kempingów znajdziemy, oprócz toalet i łazienek z prysznicami, również kuchnię i pralnię. Wszystkie te udogodnienia bardzo przydają się w czasie podróży. Nawet przepranie czegoś poza kampingiem nie jest specjalnie trudne więc nie musicie zabierać dużo ubrań. Do rzeczy osobistych dodajcie jeszcze ręcznik, najlepiej szybkoschnący.

Potrzebne będzie również wyposażenie kuchni i odrobina chemii gospodarczej. Naczynia i kubki po sztuce na pasażera. Dwa garnki i patelnia zupełnie wystarczą za całe sprzęty kuchenne. Chochelka, łopatka i otwieracz do konserw. Do tego gąbka i ściereczki oraz płyn do mycia naczyń. Warto również zabrać coś do prania ubrań i kosmetyki które zawsze zabierasz na wyjazd. Należy pamiętać również o produktach, które zawsze zabieramy na wyjazd gdy planujemy przebywać na świeżym powietrzu czyli krem z filtrem, środek na komary i kompletna apteczka pierwszej pomocy. Warto zabrać również okulary przeciwsłoneczne, szczególnie gdy jesteś kierowcą. Chcąc pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty i bezpiecznie je przechowywać w czasie podróży warto sprawdzić ofertę gotowych organizerów takich jak organizer do kampera Mercedes Sprinter 907.

Co zabrać w podróż kamperem? Niezbędne akcesoria techniczne do kampera

Gdy planujemy podróż kamperem musimy zaopatrzyć się również w kilka technicznych przedmiotów takich jak ładowarka samochodowa, dzięki której naładujemy telefon, tablet i nawigację. Latarkę i powerbank, multitoll lub scyzoryk, przedłużacz najlepiej długi, wąż do wody. Pamiętajcie że ujęcie wody na kampingach może być daleko od naszego samochodu. Kliny pod koła i bloki wyrównujące, gaśnica. Przed wyjazdem nie zapomnijcie sprawdzić butli z gazem w kamperze, jeżeli z niej korzystacie.

Należy pamiętać również, że nasza elektronika może przestać działać wiec warto zabrać gotówkę, (przekraczając granicę pamiętaj o innej walucie) wydrukowane potwierdzenia rezerwacji na kempingach, gry planszowe, karty do gry i wyposażenie sportowe. Gdy zawiedzie nawigacja, papierowa mapa podróży będzie niezbędna.

Konieczne będzie również specjalistyczne wyposażenie takie jak papier toaletowy rozpuszczający się w wodzie i biodegradowalne środki chemiczne do samochodów kempingowych. Do codziennego funkcjonowania może przydać się również silikonowe składane wiaderko lub koszyk oraz sznurek na pranie. 

Nie zapomnijcie również o niezbędnych dokumentach, a mianowicie ubezpieczeniu podróżnym, jeśli jedziecie za granicę koniecznie wyróbcie darmową kartę EKUZ, ubezpieczeniu samochodowym, assistance i zielonej karcie – do krajów, gdzie jest wymagana. Potrzebne będą również dokumenty samochodu, z ważnym przeglądem; ważny dowód, lub paszport oraz ważne prawo jazdy kierowcy. Gdy już spakujecie wszystko co potrzebne i zmieścicie je w swoim kamperze pozostaje już tylko cieszyć się podróżą i pięknymi miejscami. 

Komentarze (0)

Product added to wishlist