Jak wygląda kamper w środku?

Gdy zaczynamy naszą przygodę z caravaningiem często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bogaty wybór pojazdów mamy i jak wygląda kamper w środku. Szukając dla siebie domu na kółkach trafimy na przeróżne modele kamperów. Różnią się one między sobą wielkością, ilością miejsc do spania, sposobem organizacji wnętrza. Najprostszy podział pozwala nam wśród kamperów wyróżnić alkowy, które w charakterystycznych nadbudowach nad kabiną szofera mieszczą najczęściej dodatkowe miejsce do spania. Półintegry i integry mające połączoną część mieszkalną z kabiną kierowcy. Fotele kierowcy i pasażera są zwykle ruchome i można odwrócić je w stronę stolika. Dzięki temu możemy z nich korzystać również podczas postoju. Ostatnią i chyba najszerszą grupą są kampervany. To przekształcony samochód osobowy lub mniejszy dostawczy na potrzeby karawaningu. W zależności od wybranego auta, może one mieć różne wyposażenie i mieścić różną ilość osób.

Wnętrze kampera

Wszystkie kampery składają się najczęściej z części mieszkalnej, kabiny kierowcy i różnego typu sanitariatów. W zależności od wielkości i modelu kampera jest to różnie rozwiązane dlatego zawsze trzeba wcześniej zobaczyć samochód który chcemy wypożyczyć i zastanowić się przed podróżą czego oczekujemy od naszego pojazdu. W większości przypadków nie licząc tego że przebywamy na małej powierzchni, kampery posiadają kompletne wyposażenie potrzebne do codziennego funkcjonowania. Znajdziemy w nich prysznic, toaletę, aneks kuchenny w którym znajduje się kuchenka gazowa i lodówka oraz sporo szafek na bagaże i potrzebne przedmioty. W zależności od rozmieszczenia poszczególnych elementów w tylnej części kampera możemy zastać łóżka lub łazienkę. W części środkowej, mieszkalnej znajdziesz kuchenkę, często składany stolik i miejsce w którym można spędzać czas na postoju. Powierzchnia w kamperach jest bardzo różna dlatego ciężko określić całe wyposażenie na przykładzie jednego pojazdu. Różnice potrafią być bardzo duże i tutaj przydatny staje się często publikowany przez innych podróżników room tour, czyli najczęściej filmik pokazujący układ konkretnego kampera.

Podróż kamperem - wygoda i bezpieczeństwo

Podróżowanie w odpowiednio wyposażonym kamperze może być bardzo komfortowe. W zależności od tego jak chcemy odpocząć możemy zatrzymać się na kempingu lub poza nim. Nocowanie na dziko jest bardzo przyjemne i legalne przy zachowaniu kilku warunków. Pojazd tego typu do 3,5 t możesz prowadzić mając prawo jazdy kategorii B. Większe kampery wymagają uprawnień kategorii C. Wybierając kamper dla siebie warto wcześniej wypożyczyć na kilka dni konkretny model. Jesteśmy wtedy w stanie zdecydować czego tak naprawdę potrzebujemy i jaki są nasze oczekiwania. Dla każdego z nas inne rzeczy są istotne i bez innych wygód i udogodnień nie jesteśmy wstanie wypoczywać. Gdy już będziesz mieć za sobą pierwszą podróż łatwiej będzie Ci zdecydować które z rozwiązań będzie najlepsze dla ciebie i Twojej rodziny.

Meble i wyposażenie w przedniej i tylnej części kampera

Zaplanowanie pomieszczeń w kamperze może być bardzo różne. Wszystko zależy od modelu, powierzchni i ilości osób które mogą się w nim pomieścić. Bardzo często osoby decydujące się na przygodę z caravaningiem decydują się na zakup lub samodzielne zrobienie campervana. Tego typu pojazdy są bardziej ekonomiczne i prostsze w prowadzeniu. Dodatkowo z tytułu mniejszej masy nie dotyczą ich ograniczenia i większe opłaty które zazwyczaj dotykają większe kampery. W przerobieniu samochodu dostawczego w campervana pomocne stają się elementy marki Van der Moon, które oferuje producent mebli do kampera. To gotowe boxy, organizery i akcesoria do kamperów, dzięki którym stworzysz komfortową i bezpieczną przestrzeń. Są to elementy wyjątkowo proste w montażu, pozwalają na pełne wykorzystanie wolnej przestrzeni i bezpieczne przechowywanie całego wyposażenia. Z gotowymi elementami zaplanowanie i wykonanie zabudowy do kampera będzie proste i szybkie. Wykonanie go samemu lub zlecenie specjalistycznej firmie pozwala na idealne dopasowanie całego wnętrza kampera do naszych potrzeb. Takie rozwiązanie wydaje się bardzo korzystne dla wszystkich którzy wiedzą, że podróżowanie kamperem i życie w drodze to ich sposób na spędzanie wolnego czasu.

Kampery w środku

Kamper w środku wygląda zupełnie jak niewielkie, w pełni wyposażone mieszkanie. Dzięki temu zabierając go na wakacje, można sporo zaoszczędzić na zakwaterowaniu. Dodatkowo to my decydujemy, które miejsce wybieramy na odpoczynek i momencie gdy nam nie odpowiada możemy je zmienić. Wybierając kamper dla siebie warto wcześniej wypożyczyć nawet różne modele na kilka dni i sprawdzić co nam najbardziej odpowiada. Rodzaj wyposażenia i wielkość kampera będzie zależeć od tego na jak długie wyjazdy będziemy się wybierać, jak dużą mamy rodzinę i czy na przykład podróżujemy ze zwierzętami. Każdy aspekt ma znaczenie ponieważ w czasie urlopu nasza wygoda i komfort powinny być na pierwszym miejscu. Dlatego jako elementy wyposażenia warto wybierać dedykowane produkty takie jak organizer do kampera Mercedes Sprinter 907.

Komentarze (0)

Product added to wishlist

Administratorem danych osobowych Klientów strony Van der Moon jest Vitberg - Jacek Sikora